ABC Kuchni – Restauracja & Catering

Kameralnie, Smacznie, Zdrowo

Smaczne Święta z ABC Kuchni

_projekt_kalendarza-2010_5_h9Jak co roku w ABC Kuchni grudzień jest bardzo pracowitym miesiącem. Zamówienia na Wigilię i Święta napływają licznie już od listopada. Cala ekipa jest zaangażowana w przygotowanie zamówień dla naszych stałych Klientów i współpracujących sklepów. Nasz szef produkcji i kuchni – Krzysztof Kucharski znalazł jednak dla nas chwilę czasu, by opowiedzieć o tegorocznej propozycji na Święta i zachęcić nie tylko do skosztowania wyrobów produkcji ABC Kuchni, ale także do przygotowania tych smakołyków w domu.

Tegoroczne menu zapowiada się bardzo smacznie. Seretem smaku dań, przygotowywanych przez Krzysztof jest to, że opiera on receptury na swoim dużym doświadczeniu, wybornym smaku, genialnej umiejętności łączenia „słodkich: składników z pozostałymi oraz doboru przypraw i pasji do gotowania. Dowodem na to są wkomponowane w menu dania, które poza tradycyjnymi takimi jak śledź w oleju, karp w galarecie, sałatka ziemniaczana czy też barszcz czerwony kuszą Klientów już samą nazwą.: wigilijne gołąbki z kaszą gryczaną i węgierkami w sosie grzybowym, pstrąg pieczony podany na grzybowym ragout czy też dorsz pieczony podany na kapuście z grochem skropiony sosem Colbert.

Nasi Klienci dobierają co roku, do tradycyjnych potraw takich jak karp w galarecie na zakąskę, wigilijny barszcz jako zupę czy tez pierogi z kapustą i pieczone filety rybne jako danie główne, nasze „nowe ” specjały przygotowywane co roku wedle nowych pomysłów – mówi Krzysztof. Święta w kuchni kojarzą mi się nie tylko z przygotowaniem potraw, w których królują głównie ryby, ale także z zapachem przypraw, które doskonale można wkomponować w tradycyjne dania. Mam tu na myśli imbir, miód, cynamon, chrzan, piernik…

W tym roku wielu klientów wybierało na zakąskę zielone śledzie  w korzennej marynacie ( śledzie są panierowane, smażone, marynowane dodatkami: imbirem, z cebulką i innymi dodatkami),  sandacza, karpia, pstrąga lub łososia w galarecie oraz roladkę z łososia z chrzanem i młodą botwinką i roladki śledziowe w śmietanie.

Dodatkami była sałatka ziemniaczana lub tradycyjna jarzynowa. W przypadku zup nie było zaskoczenia. Królował wigilijny barszcz z grzybowymi kołdunami (małe pierożki) lub żur wigilijny z grzybami leśnymi i jajkiem. Danie główne, każdego roku cieszy się największym zainteresowaniem. Tu Klienci są najbardziej wymagający. Jednak jak co roku, ekipa z ABC Kuchni zaskoczyła klientów dużym wyborem, oryginalnych wigilijnych dań. Najwięcej osób zdecydowało się na fileta z morszczuka w chrupiącej ziołowej panierce, obsypanego pieczarkami, wigilijne gołąbki, pierogi z kapustą i grzybami czy też pieczone pierogi z karpiem, kapustą i grzybami.

Klienci wybierają tradycyjne dania, ale coraz częściej decydują się na nasze kulinarne propozycje tych potraw w nieco innym zestawieniu, dzięki czemu jeszcze bardziej zasmakuje ich smak i zapach – kontynuuje Krzysztof Kucharski. Cieszy mnie fakt, że z każdym rokiem coraz więcej Klientów decyduje się skorzystanie z naszej kuchni, która króluje tym samym na coraz większej ilości polskich stołów w ten wyjątkowy dzień. Ze swojej strony mogę zapewnić, że staramy się, by nie tylko w Święta zaskakiwać propozycjami kulinarnymi naszych Klientów i z pewnością Nowy rok przyniesie nowe pomysły, które szybko będą miały odzwierciedlenie w menu.

Kończąc rozmowę z naszym szefem Kuchni nie mogła nie zapytać jak on spędza Święta? jakie potrawy goszczą na jego stole? Otóż bardzo tradycyjnie. Potrawy Krzysztof przygotowuje w domu i są to oczywiście głównie ryby. Na stole króluje karp w galarecie  (przygotowując go Krzysztof jednocześnie z wywaru komponuje galaretę, z kości oraz na wywarze z głowy robi zupę z makaronem, zabielaną śmietaną ), tradycyjny karp marynowany, ręcznie robione pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku, placki ziemniaczane z sosem. Pani domu – małżonka Krzysztofa zajmuje się słodką oprawą Świąt. Sam Krzysztof przygotowuje jedynie tradycyjny sernik na biszkoptach. Natomiast sałatkę jarzynową Krzysztof nabywa w ABC KUCHNI:).

W imieniu całego zespołu, z Krzysztofem Kucharskim na czele życzymy Państwu smacznych i rodzinnych Świąt:)

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Smaczne Święta z ABC Kuchni, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a reply