ABC Kuchni – Restauracja & Catering

Kameralnie, Smacznie, Zdrowo

Udane Święto Gęsiny – 11 listopada

„Gęsina na Imieninach” organizowana w Poznaniu 11 listopada 2013 okazała się smacznym i wyjątkowym Świętem, a dodatkowo cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Poznania i okolic. Atrakcji było bardzo dużo, wśród największych warto wymienić: Kocioł Obfitości, który serwował kilkanaście tysięcy porcji Gęsiej Strawy, prezentacje na Scenie Kulinarnej przygotowane przez najlepszych poznańskich szefów kuchni, w tym Krzysztofa Kucharskiego i Adama Zastrożnego, którzy reprezentowali 3kolory i ABC Kuchni. Dzieci i młodzież zaproszono do Gęsiej Zagrody i na Gęsią Wieżę na animacje plastyczne i wspinaczkowe. Zaś Gęsia Wszechnica oferowała publiczności konsultacje dietetyków i technologów żywienia z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Oprawę muzyczną zapewniło radio GĘ-GA.

W tym roku, „gęsina uczestniczyła w sławnym korowodzie, stado gęsi na długiej, zielonej łące zbudowanej na specjalnej platformie przemaszerowało przez miasto, obficie sypiąc śnieżnobiałym pierzem.

Nasze marki: ABC KUCHNI, 3KOLORY I KOLEKCJA SMAKÓW, także uczestniczyły w wydarzeniu. Prezes ABC Kuchni przyjął z dumą zaproszenie organizatora, pana Jacka Marcinkowskiego oraz wręczył na powitanie pani Minister Rolnictwa Zofii Szalczyk, specjalnie na tę okoliczność przygotowaną pieczoną, faszerowaną gęś owsianą z południowej wielkopolski.
Mieliśmy także zaszczyt gościć wybitne osobistości uczestniczące w wydarzeniu na małym poczęstunku z gęsiną w roli głównej. Kolekcja smaków natomiast miała okazje zaprezentować się na samodzielnym stoisku, gdzie przygotowano degustację pasztetów, konfitury smarowidła z gęsiny. Każdy mógł tez zakupić słoiczki do domu. Było smacznie i naprawdę sympatycznie.
Dziękujemy za zaproszenie.
Zapraszamy za stronę : http://www.gesinanaimieninach.pl, gdzie organizatorzy bardzo szczegółowo opisali idee przedsięwzięcia „GĘSINA NA IMIENINACH” oraz umieścili relacje z imprezy.
Poniżej krótkie podsumowanie oraz reportaż.

http://www.gesinanaimieninach.pl/tv.php

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Udane Święto Gęsiny - 11 listopada , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Leave a reply